28 Nisan 2017 Cuma

ŞEREFSİZ… 
Sevgili kardeşlerim, 
yeğenlerim ve dostlarım.

Yazılarımı okuyan Adanalı genç bir kardeşim şöyle yazmış:

-Ben dünyadaki her kötü şeyin Yahudiler tarafından yapıldığını işiterek büyüdüm.

Ne yazık ki çok haklısın Adanalı… Yahudiler ve İsrael bunu düzeltmenin yolunu muhakkak bulmalı. Bu iftiraları susturmalı. Geçtiğimiz hafta somut bir örnek yaşandı.

Birkaç gün evvel İsrael cezaevlerinde yatan Filistinli mahkûmlar ceza evi şartlarında iyileştirme talebiyle direnişe ve açlık grevine başladılar. Grev beş gün sürdü ve sona erdi. Grev sırasında direnişi kırmak için mi, yoksa nazire olsun diye mi, İsrael’li aşırı sağcı Ulusal Birlik partisi mensupları cezaevinin önünde mangal yaptılar. CNN de, Sözcü gazetesi de FOX TV-Fatih Portakal da bunu haber yaptı.

Sözcü gazetesi “ŞEREFSİZLER” diye 8 sütuna manşet attı ve manşetin altına da olayın fotoğrafını bastı.

Fatih portakal da “insan olan bunu yapamaz” gibi ifadelerle haberi FOX TV’den sundu.  

Vay anasına ! Ulan yuh be !

1187 Filistinli mahkûm bu direnişe katılmış. Bunların hepsi cani, katil, terörist. Liderleri Mervan Barguti. 4 Yahudi ve bir Yunanlının ölümünden sorumlu. 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis mahkûmiyeti var. Adam resmen katil. Yanlış anlaşılmasın, 21 kişinin daha ölümünden sorumlu ancak mahkeme bu konuda delil yetersizliği var demiş. Diğer mahkûmlar da ondan aşağı kalmıyor. Üstelik Filistin örgütü bu teröristlere maaş de veriyor. Ayda 2-3 bin şekelle 14 bin şekel arasında. Mahkûmiyetine göre. Gördünüz mü, Filistin halkı için toplanan paralar nereye gidiyor…

Türkiye’de Almanya’da Fransa’da Belçika’da nerede olursa olsun terör terördür. İsrael’de de terör terördür. Ankara garında bombayı patlatıp 109 kişiyi öldüren teröristle Brüksel’de 34 kişiyi öldüren bombayı patlatan teröristin bir farkı yok. Yeruşalayim’de arabasıyla insanları ezen bıçaklayan da aynı terörist. Çukurca’da Türk askerine kurşun sıkan da aynı terörist.

Sırf reyting uğruna, ya da daha çok okuyucunun ilgisini çekmek için ya da en kötüsü iktidara yaranmak için Yahudi düşmanlığı yaparak anti demokratik yaklaşımlarda bulunmak kimseye fayda getirmez. Zarar getirir. Teröristi cesaretlendirir. Ben Yeruşalayim’de rahat yürüyemezsem, sen de İstanbul’da, Fransız Paris’te, Belçikalı Brüksel’de rahat yürüyemez. Yazdığınıza çizdiğinize dikkat edin.

Kayseri otobüs durağında bombalı saldırıda evladını kaybeden anneye, ya da İsveç’te kamyonla ezilen gencin babasına evladının katili için neler düşündüğünü sorun. Acaba çocuğunu, annesini, babasını terör saldırısında kaybeden bu insanlar, eğer yakalanmışsa, yakınlarının katili olan teröristin ceza evindeki rahatı hakkında sizce ne düşünüyorlardır?

Yahu ismi üstünde bu adamlar terörist, kanun nizam tanımayan, halkı dehşete düşüren insan müsveddeleri. Sakın ha, sakın, Filistinli teröristi “özgürlük savaşçısı” olarak görmeyin. O zaman bir başkası da PKK’lı teröristi aynen “özgürlük savaşçısı” olarak görür. El Kaide’nin teröristini de yasallaştırır, hatta İşid midir Daaş mıdır nedir onun bile askeri meşrulaşır. Olmaz öyle şey. Ayırmayacaksın. Terörist teröristtir.

Şimdi, ey Fatih Portakal, ey Sözcü gazetesi !

Cezaevindeki bu katiller, caniler direniş yapacaklar, sen bunları, bu acımasız insanlık düşmanlarını zavallılar gibi gösterip insanların duygularını tetikleyeceksin, bu direnişi yasal olarak protesto eden yasalara uyan, normal insanlara “şerefsiz” diyeceksin, “siz insan olamazsınız” diyeceksin öyle mi? Şerefsiz sensin. Esas sen insan olamazsın.

Kaldı ki İsrael ceza evlerini başka ceza evleri yanında 5 yıldızlı otel gibi kalır. Ben söylemiyorum. Adem Özkose söylüyor. 14 Mayıs 2012, haberler com, aç oku. (linki burada :  http://www.haberler.com/adem-ozkose-israil-cezaevleri-suriye-ye-gore-5-3620621-haberi/)
Benim teröristim iyi, seninki kötü diye bir şey yoktur, olamaz. Teröristi desteklemeyeceksin. Hangisi olursa olsun… Ne şekilde olursa olsun.

Çevir bakayım olayı. Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyen taraftarları için ne düşünüyorsun? Evladı dağlarda ölen o şehit annelerine bir sor bakalım, ne diyecekler.

Yazıklar olsun…

Sen bu kafayla gidersen askere, çok çabuk alırsın tezkere…

Gerçekleri göremeyen, ya da daha vahimi görüp de reyting uğruna veya göt korkusundan olayları çarpıtanlara yazıklar olsun. Bırakın kaleminizi…

Sevgiyle kalın, hoşça kalın…

Aaron Baruch  (Ankaralı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.