15 Temmuz 2017 Cumartesi

FİLİSTİNLİ KATİLLER YİNE İŞ BAŞINDAYDILAR…


 
 
 
 
 
Sevgili kardeşlerim, dostlarım ve yeğenlerim...
Dün İsrael’de yine terör saldırısı vardı. İki Dürzi İsrael askeri öldü.

Teröristler İsrael’in Arap şehri Um El Fahem’de yaşıyorlarmış. Silahları ile sabahleyin Yeruşalayim’e geldiler. Mescidi Aksa’ya gidip namaz kıldılar. Otomatik silah ve bıçakla dışarı çıkıp Dürzü İsrael askerlerine arkadan saldırdılar.  (Acaba silahlar içeride hazır onları mı bekliyordu?)  Ağır yaralanan iki Dürzü İsrael askeri kurtarılamadı ve öldü.

Hadaş Malka, gönüllü İsrael askeri, 23 yaşındaydı. Bir ay evvel otomatik silahla taranarak öldürüldü. Bir ayda üç oldu. Birisinin acısını daha içimize sindiremeden iki gencecik askerimizi daha toprağa veriyoruz.

Yine hüzün, yine kan. Yok mu bu gecenin sabahı?..

Bu ölümlerin kime faydası var? Kime hizmet ediyor? Ne işe yarıyor? Üç terörist de öldü. Hayatlarının baharında ölen bu insanlara yazık değil mi?

İsrael devleti, uluslararası hukuka uygun olarak yasal olarak kuruldu. Tarihsel boyutlarından hiç bahsetmiyorum. Bu toprakların neresini kazsan 3000 yıllık Yahudi tarihi fışkırır. Hakkına razı olmayan, İsrael’e yaşam hakkı tanımayan Araplar’dır. Başından beri arıza çıkaran onlardır. Oysa bu topraklarda birlikte barış içinde yaşayabilirdik. Hepimize yeterdi. Ne yazık ki, yıllar içerisinde öyle acılar yaşandı,  nefret ve kin her iki toplumun içine öyle yerleşti ki; artık bu hayale inanmak her gün daha da zorlaşıyor.

Ölen Dürzü askerlerimizden birisinin altı aylık bebeği vardı. Yardıma gelen sağlıkçı ağır yaralanan askere kalp masajı yaparken o da vuruldu. Neyse ki, onun yarası ağır değil. Yetişen kuvvetler üç teröristi tesirsiz hale getirdiler.

Vurulan teröristlerden birisi yerde yatarken birden tekrar ayağa kalkıp askerlere yeniden saldırdı. Ancak uyanık davranan askerler zarar görmedi. Terörist vurularak imha edildi. Yakın geçmişte yerde yatan teröristi vurduğu için (ve emre uymadığı için) yargılanan İsrael askerinin ne kadar haklı olduğu konusu şimdi İsrael’de yeniden tartışılmaya başlandı.

Mescidi Aksa ve Yeruşalayim’in eski şehir bölgesi Yahudi, Müslüman herkese kapatıldı. Uzun yıllardan beri ilk defa Mescidi Aksa’da cuma namazı kılınmadı. İslam dünyasından tepkiler çığ gibi yükseldi.

Mescidi Aksa Ürdün’e bağlı İslami Vakıf tarafından yönetiliyor. Bu yetki onlara, 1967 Haziranında, bölge İsrael devletinin eline geçtiği gün, zamanın İsrael savunma bakanı Moşe Dayan tarafından verildi. Soruşturmaya başlayan İsrael, Vakıf yöneticilerini de sorguya aldı. Olaydan haberleri olup olmadığı araştırılıyor. Silahlar acaba daha önceden mi içeriye sokulmuştu? Ayrıca silahlı teröristlerin camiye nasıl girdikleri ve namaz kıldıkları da inceleme konusu. Yeruşalayim müftüsü tutuklandı.

Ürdün İsrael’i kınadı. Mescidi Aksa’nın derhal ibadete açılmasını istedi. İsrael “Ürdün, terör olayını kınayacağına, olayı soruşturmak için  bölgeyi herkese kapatan İsrael’i mi kınıyor?” diyerek karşılık verdi ve bu tutumundan dolayı Ürdün’ü kınadı.

İnsanlar balık hafızalı derler de inanmazdım. İsrael’i kınayan Ürdün, Yeruşalayim ellerinde iken, yıllarca Yahudileri kutsal mekânlarına yaklaştırmadı bile.

Mescidi Aksa’da ibadet durdurulmadı. İsrael, İkisi asker, toplam 5 kişinin öldüğü insanların yaralandığı bu olayı soruşturmak için bölgeyi geçici olarak herkese kapattı.

İsrael askerlerinin vurulduğu VDOları yayınlamaz. Ancak İslam dünyasının tepkilerine cevap olarak bu sefer yayınladı. VDOda teröristlerin silahlı olarak arkadan koşarak gelip askeri sırtından nasıl vurduğu açıkça gözüküyor.


Türk CNN ve El Cezire televizyonları olayı “İsrael askerleri üç Filistinli’yi öldürdü” diyerek duyurdu. Bu haberi yapan da, yayınlayan da en azından Allah katında günahkâr. Yalancı! Öldürülen teröristlerin aşağılık katiller olduklarından, askerleri sırtlarından vurarak öldürdüklerinden hiç bahis yok. Bilinmelidir ki bu teröre arka çıkan haberler, teröristleri korumaktadır. Bu teröristle, Çukurca’da Türk askerini şehit eden, Paris’te, Londra’da masum insanları, çocukları katleden terörist aynı terörist. Bu katillerin eline silah veren kadar, bu haberi yapanların farkı yok, hepiniz aynı derecede suçlusunuz.

Yazık, çok yazık, en azından insanlık için yazık.

Yine bize hüzün düştü, yine kan, yine ölüm. Durun artık, yeter…

Acısız barış dolu günler inşallah…

Hoşça kalın, esen kalın…

Aaron Baruch (Ankaralı)

 

1 yorum:

  1. Sevgili kardeşim , bakış açını değiştirmez isen şaşırmaya devam edersin. Bugün artık benim teröristim iyi senin teristin kötü devri. PYD YPG Amerika için iyi Türkiye için kötü. Ayni cihetle sizin askerleri öldürenler Türkler için iyi , sizler için kötü. FETÖ Amerika ve Avrupa için iyi "bazı" Türkler için kötü. Kuzey Kore ve İran ın atom bombası ve uzun menzilli füze hayalleri neden??? Becerirler ise "sıkıysa bana bulaş" diyebilecekler. Ne dersin Napolyon "para para para" demekle yanılmış olamaz mı???

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.