18 Mayıs 2021 Salı

FATİH ALTAYLI ve PRF.DR.KAYIHAN PALA’YA CEVABIMDIR.

 

Sayın Fatih Altaylı ve Sayın Prf. Dr. Kayıhan Pala;

17 Mayıs 2021 tarihinde yayınlana Teke Tek   programının 38’nci dakikasında başlayan İsrail ve Covid 19 aşısı ile ilgili şu açıklamalar yapılmıştır.  

Prf. Dr. Kayıhan Pala: İsrail, İsrail’dekilere yüksek doz aşı sağladı ama Filistinlilere hiçbir doz  aşı sağlamadı.  Dolayısıyla bu da insanlık dışı bir durumdur. Filistin olgusunu tek başına orada yaşanan çatışmalar, ölümler, çocuklar…

Fatih Altaylı: İsrailliler Filistinlilere aşı yapmadılar mı?

Prf.Dr.Kayıhan Pala: Yapmadı.

Fatih Altaylı: Kendi vatandaşı onlar.

Prf.Dr.Kayıhan Pala: Dolayısıyla bunu da gündeme getirmek gerekir. İsrail birlikte yaşadığı Filistin halkına aşı yapmayı tercih etmedi. Bu da bir insanlık dramıdır aynı zamanda, insanlık suçudur.

Sayın Fatih Altaylı ve Sayın Prf. Dr. Kayıhan Pala;

Önce ne konuştuğumuzu bilmemiz gerekiyor. İsrail’de yaşayan Filistinli yok. İsrail’de yaşayan Araplar İsrail vatandaşıdırlar ve İsrail kimliği, İsrail pasaportu taşırlar. Filistinliler Batı Şeria’da  ve Gazze’de yaşarlar. Filistin kimliği taşırlar.

İsrail’de yaşayan İsrail vatandaşı Araplar bütün sağlık hizmetlerinden, ki buna Covid 19 aşısı da dahil, İsrail’de yaşayan herkes gibi aynı şekilde hiçbir fark gözetilmeden faydalanırlar. Aşı olmak isteyen herkes Arap-Rus-Türk-Etiyopyalı bütün İsrail vatandaşları aşı oldular. Hatta İsrail’de bulunan ve 6 aydır İsrail’de yaşadığını belgeleyen İsrail vatandaşı olmayanlar dahi aşı oldular.

Filistinlilere gelince, İsrail Filistin’e sağlık personelinin aşılanabilmesi için yeteri kadar doz aşıyı hibe etti. Ayrıca İsrail’de çalışan Filistinlileri de aşıladı.

Şimdi benim de size bir sorum var. Bir Roket kaça mal oluyor ve bir roket parasıyla kaç doz aşı alınabilir ve kaç  Filistinli aşı olabilir?

Filistinliler Gazze'den kafamıza, sivil hedeflere, hatta bilhassa sivil hedeflere 9 günde 3700 roket attılar da kaç doz aşı eder onu bilmek istedim.

Saygılarımla,

Aaron Baruch (Ankaralı)

1 yorum:

  1. Sayın Aaron Baruch,
    Açıklamalarınız ve sorularınız çok doğru ve yerinde.Ancak bunu doğru olarak dürüstçe cevaplandıracak adam nerede.Şu anda sadece kışkırtma ve antisimitik beyanatlar vermekle meşguller.Zira doğru konuşmalar yapılırsa gerçek olanları tam olarak söylerlerse stüdyodan çıkar çıkmaz '' hainler '' denilerek taşlanmaya başlarlar. Can mı tatlı ,canan mı ? Çok yazık maalesef tavizler hep aleyhte propaganda yapanlarda.

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.