26 Mayıs 2018 Cumartesi

LÜTFEN BIRAK VE GİT…Lafı hiç dolandırmadan doğrudan konuya gireceğim.

Sayın Erdoğan, çok yanlış yoldasın. Dini bahane ederek Türkiye’yi felakete sürüklüyorsun. Türk halkını Kudüs söylemleriyle kandırıp oy avcılığı peşindesin. İsrael’e saydırıp iktidarda kalmaya çalışıyorsun.

Yapma! İnsanlar ölüyor.

Gazze’de yaşananlarda yüz de yüz senin parmağın var. Hamas’a kim bilir nasıl gaz verdiysen, belki de çok muhtemeldir, kaç milyon dolar gönderdiysen, zavallı, çaresiz, terörden başka geliri olmayan Filistin halkı sınıra yığıldı. Güya sınırı geçecekler, İsrael topraklarına girip önlerine ne çıkarsa yakacaklar, yıkacaklar öldürecekler!

İsrael kendini korur. İnan bana hiç tahmin edemeyeceğin kadar kendini korur. Netice, yüze yakın ölü, bine yakın yaralı… Hepsi Gazze’li… Senin yüzünden…

Allah aşkına yapma!

Bugünün yüksek teknolojileri ile herkes neyin ne olduğunu görüyor. Kimse yemiyor. Kimi kandırabilecekler ki? “Efendim, sekiz aylık bebeği, orada İsrael askerleri öldürmüş.” Kim inanır buna, yahu adama sormazlar mı, her şeyden, önce o savaş ortamında bu bebeğin ne işi vardı diye…

Yeruşalayim’de Araplara para verdiğin tespit edildi. Bu numara eskidi. Oralarda da böyle isyan misyan başlatıp sonra bunu bahane edip meydanlarda bağıracaksın “Filistinli kardeşlerimiz”  diye… O Filistinli kardeşlerin İngilizlerle birlik olup Halep’te beş bin Mehmetçiği kesti. Bu nasıl kardeşse…

Allah aşkına yapma! Yine insanlar ölecek… Üstelik sadece sen oy istiyorsun diye…

Meydanlarda çıkıyorsun diyorsun ki “bizim için Çanakkale neyse Kudüs de odur” Sözcün çıkıyor diyor ki “Kudüs’e sahip çıkamazsak, Mekke, Medine’ye de sahip çıkamayız.”

Yahu siz aklınızı mı kaçırdınız? Mekke ve Medine Suudilerindir.  Senin Kudüs dediğin yerin adı da Yeruşalayim’dir ve  İsrael’in başkentidir. Bak buraya dikkat et lütfen, sen istesen de, istemesen de Yeruşalayim, İsrael’in başkentidir.

Yunanlı çıkıp “orası İstanbul filan değil, Konstantinopolis’tir ve bizim kırmızı  çizgimizdir”  derse ne yapacaksın? Saçmalığın bu kadarı da hakikaten görülmedi.

Bu saçmalıklar yüzünden, Türkiye, İsrael doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak olan boru hattı projesini kaybetti. İsrael, sırf Türkiye ile iş yapmamak uğruna milyarlarca dolar fazla maliyete razı oldu, gitti, Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan ile anlaştı.

Şimdi İsrael tarım bakanı Türk tarım ürünlerinin ithalatını süresiz dondurdu. 

Milyonlara varan İsrael’li turisti artık, Türkiye rüyasında görür.

Bütün bunlar senin oy uğruna İsrael’e saldırman yüzünden oldu.

“Hadi gelin İsrael’e saydıralım” diye İslam Ülkeleri konferansını acele topladın. Bazı ülke liderleri geldi, bazıları seni kazımadı, zahmet edip gelmediler bile. Netice sıfır elde var sıfır. Bundan evvelkiler gibi. “Efendim, Kudüs’e uluslararası kuvvet göndereceğiz” Bu karar çıkmış. Boş versene!  Ama gelen misafirleri şöyle bir güzel ağırladınız, yemekler, ziyafetler, iftar şovları, hatta eskiden boykot ettiğiniz kolalar, gırla. Yatlarla boğaz turları… Kaça mal oldu bu saçmalık? Kaça mal oldu bu “dostlar iş başında görsün” gösterişi? Kimin sırtından çıkıyor bu oy uğruna yaptıkların?

Yahu ülke batıyor. Türkiye’de iktidar, korkusundan benzin fiyatını bile kamuya ilan edemiyor. Zavallı Türk halkı artık aldığı benzinin, mazotun fiyatını pompanın başına varınca öğrenebiliyor.  Bak, merkez bankasının müdahalesi doların ateşine vız geldi. Yükselen faizlerle, artık iç borcu çeviremeyecek noktaya gelmek üzere Türkiye. Bir de kalkmış “bundan sonra ekonomi ile daha çok ilgileneceğim” diyorsun, Yatırımcıların tüyleri diken diken oluyor. Kaçan kaçana…

Yapma, Allah aşkına böyle konuşma.  Yahu görmüyor musun, anlamıyor musun, Türkiye senin yüzünden batıyor…

Her seçimden önce İsrael ile bir kavga, bir döğüş… Her seçimden evvel bir sürü suikast senaryoları… Bu nasıl bir tesadüf (!) ise…

Yetti artık, kimse yemiyor.

Son Yenikapı mitinginde bindirilmiş zoraki katılımcılar civar illerden ve İstanbul’un uzak yerlerinden Yenikapı’ya taşındı. Belediye otobüsleri, metro, denizden geleceklere, tekneler hepsi beleş… Kimin kesesinden çıktı Yenikapı mitinginin maliyeti? Yine de nerede o  eski coşku?

Tamam, hizmetlerin için çok teşekkür ederiz, fakat artık bırak ve git… Lütfen…

Aaron Baruch  (Ankaralı)

3 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.