18 Ekim 2023 Çarşamba

AYŞE ARMAN’A CEVABIMDIR… (Ayşe Arman, bu iki oldu)

  

“Artık söz bitti. Bu bir soykırımdır. Vahşettir. Hastaneler bombalanmaz. Çocuklar öldürülemez. Kimse bu kadar aşağılık ve şerefsiz olamaz. O görüntüleri görüp delirmemek mümkün değil.”

 

Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi 17.10.2023 günü akşam saatlerinde vuruldu. Müthiş bir patlama oldu ve Gazze Sağlık bakanlığı 500 civarında kadın çoluk çocuk sivilin öldüğünü bildirdi.

7 Ekim günü İsrail’de yaşanan ve 1400 kişinin öldürülmesi, yaklaşık 200 kişinin rehin alınıp Gazze’ye kaçırılmasından sonra İsrail Gazze’yi ağır şekilde bombalamaya başladı. Doğal olarak bu hastanenin bombalanmasından da ilk saatlerde İsrail sorumlu tutuldu.

Ancak olay, hiç de tahmin edildiği gibi değilmiş. Gazze’de hastaneye yakın bir yerden atılan ve hedefi İsrail olan bir roketin arızalanarak hastanenin otoparkına düşmesinden ibaretmiş.

Gazze’de her hastanenin, her caminin, her okulun cephanelik olarak kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. İşte otoparka düşen bu arızalı roket bu cephaneliği de patlatmış. Bu yüzden müthiş bir felaket meydana gelmiş.

Binlerce takipçisi olan Ayşe Arman dinlemeden, araştıramadan, öğrenmeden sorumsuzca yukarıdaki postu Instagram’da paylaştı.

Seni gidi cahil, at gözlükleri takan, kendini bir halt zanneden yalancı kadın; utanmadan koca bir ulusu yalan yere suçluyorsun, aşağılık diyorsun, şerefsiz diyorsun.  O roketi İslami Cihad attı. Videolarda var. Al Cezire muhabiri gözleriyle görmüş, Facebook’ta var. İsrail arızalı roketin İslami Cihad tarafından atıldığına dair ses kayıtları elde etti. Sosyal medyada o da var. Uydu görüntülerini İsrail paylaştı. ABD başkanı Biden “İsrail suçsuz, kesin deliller var” dedi. Sen kim oluyorsun da İsrail’e böyle bir iftira atıyorsun. Yalan, dolan, ırkçılık senin kanına işlemiş. Bunu daha evvel de yaptın, sana cevabını vermiştim.

Senin yazdığına göre bu bir vahşettir, bu bir soykırımdır, kimse bu kadar aşağılık ve şerefsiz olamaz.

Yani kim?

 Bu roketi atanlar.

Yani Hamas, yani İslami Cihad…

Bak burası doğru, kimse Hamas ve İslami Cihad kadar aşağılık şerefsiz barbar olamaz. Bunlar kendi çocuklarını bile öldürüp suçu İsrail’e atıyorlar ve sen de onların bu oyununa gelip onlara yardımcı oluyorsun. Dolayısıyla sende onlarla aynı sıfatları hak ediyorsun.

Durumu kurtarmak için özür dileyeceğine hemen peşinden savaşın başından beri sustuğun halde ikinci bir yazı yazıp bu sefer “suçlular İsrail ve Hamas’tır” diyerek dansöz gibi kıvırmaya başlıyorsun. İsrail’in başına gelen (Allah göstermesin) Türkiye’nin başına gelseydi sen ne yapardın ne yazardın ne düşünürdün çok merak ediyorum. Biraz empati yap, onu da yaz da görelim.

 

Yazıklar olsun senin öğrendiğin medeniyete…

 

Aaron Baruch  (Ankaralı)

3 yorum:

 1. Aaron senin Ayşe Arman'a cevaben yazdığı bu yazıdan Ayşe Arman'ın haberi var mı ? Senin onu eleştiren bir yazısının mevcut olduğunu Ayşe Arman nereden bilsin ? Kendin çalıp kendin oynuyorsun vesselam....

  YanıtlaSil
 2. cok guzel cevap yazdin dostum , yanliz ayse arman nin , bilmesini isterdim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desafortunadamente Mösyö Aron nosta entendyendo :(

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.